Mobilní připojení pro EET

Specifikace EET, které požaduje nepřetržité spojení s Finanční správou, nás mnohdy nutí do pořízení mobilního internetu, tedy pokud není na prodejnu zaveden kabelový internet či WiFi. Mobilní prodejny ovšem tuto možnost prakticky nikdy nemají.


Datový tarif s hlasovými službami

Již článek na EET Plus upozorňuje na možnost využití vlastnosti virtuálního operátora Mobil.cz, který nabízí byť pomalý, ale neomezený mobilní internet při dobití za 200 Kč měsíčně ZDARMA. Pokud tedy plánujete provozovat EET na telefonu, ze kterého lze běžně volat (a děláte to), je možné těchto 200 Kč měsíčně provolat a mít internet „pro EET“ zcela „ZDARMA“. Rychlost přenosu by měla být pro potřeby EET dostačující, jedna účtenka tam a zpět je, jak jsme již zmínili, pouze malé množství dat.

Příkladem neurazíte

Pro představu využijeme informace ze stránek systému EET Plus.  U malé provozovny (typicky maloobchod na vesnicích), která má otevřeno ve všední dny a denně vydá právě 100 účtenek, za měsíc o 20 pracovních dnech je to tedy 2 000 účtenek, neboli 20 MB dat. Můžeme si dovolit zjednodušení, že ostatní systémy na tom budou podobně, neboť Finanční správa požaduje data v určitém formátu, a tyto XML soubory mají velikost v řádu několika kB.

Datový tarif čistě pro EET

Pokud chceme používat SIM jen pro EET, pravděpodobně nejvýhodnější nabídku přináší operátor Kaktus, který nabízí 1 MB za jednu korunu a současně umožňuje dobít již jen 50 korun, které prodlouží platnost předplacené SIM karty o celý rok. Tudíž stačí využít 50 MB ročně, neboli 5 000 účtenek ročně. Při 250 pracovních dnech jde o 20 účtenek denně, to celé bez „zbytečných“ vícenákladů. Pokud nebudeme počítat pořízení SIM (často v ceně přednabitého kreditu), vyjde potom internet pro jednu účtenku na jeden halíř.

Větší provozy – neomezené tarify?

Při vyšším objemu dat (více účtenek) se již vyplatí využití datových balíčků, které nabízí většina operátorů. Nicméně pro větší provoz se povětšinou vyplatí řešení s (takřka) neomezeným internetem.

Máte jiné řešení, případně víte o ještě výhodnější nabídce? Podělte se s námi v komentářích!

 


Warning: First parameter must either be an object or the name of an existing class in /data/web/virtuals/153340/virtual/www/wp-content/plugins/yeloni-free-exit-popup/wordpress/yetience-class.php on line 143