Krátkodobý pronájem EET

Již od první vlny se objevují dotazy na pronájem zařízení pro EET, přeci jen, někteří drobnější podnikatelé otevřou jen na pár víkendů v roce, třeba při příležitosti pouti a největších trhů v obci. Co je momentálně k dispozici, pokud chceme krátkodobý pronájem a „pořádné“ řešení, nikoli například mobil s tiskárnou? 


Pronájem Markeeta

Prvním z dodavatelů řešení EET, který poskytuje krátkodobý pronájem zařízení, je firma Markeeta, která nabízí k pronájmu svůj hardware vždy s nejvyšší programovou výbavou a to buď na týden, nebo celý měsíc (za přibližně dvojnásobnou cenu). Jednotlivá řešení, od osmipalcové kalkulačky po čtrnáctipalcovou pokladnu, máme v následující tabulce:

Řešení / Délka pronájmu Týden Měsíc
Markeeta Mini 8″ 990 1990
Markeeta SmartPokladna 10″ 990 1990
Markeeta Profi 14″ 1490 2990

Všechny částky v tabulce jsou bez DPH.

Samozřejmostí je platba zálohy ve výši 100 % ceny zařízení, takže podnikatel s nedostatkem hotovosti si touto cestou nepomůže…

Pronájem Awis

V současnosti jedinou další dostupnou alternativou je nabídka společnosti AWIS, která nabízí svoje pokladny za podmínek zaplacení instalačního poplatku 1500 Kč (bez DPH) a následně 1,5 % denně z ceny pokladny. Což například pro týdenní pronájem Pokladny EET Box v ceně 7390 Kč (bez DPH) znamená 1500 + 10.5 * 7390 = 2276 Kč (bez DPH). Přičemž je nutno podotknout, vzhledem k výši instalačního poplatku, že cena pronájmu s délkou relativně klesá.

Pokud zanedbáme instalační poplatek (když třeba podnikatel elektronice nerozumí a stejně by si zakoupenou pokladnu nechal odborně nainstalovat), zaplatí se celá pokladna za 66 dní. Proto se zjevně vyplatí pronájem opravdu jen na pár akcí ročně, případně, pokud je třeba posílit jednorázově kapacity a vybavit systémem pro EET i jednorázově najaté brigádníky.

Pokud víte o dalších možnostech pronájmu nabízených na našem trhu, neváhejte nás prosím kontaktovat ZDE. Děkujeme.


Warning: First parameter must either be an object or the name of an existing class in /data/web/virtuals/153340/virtual/www/wp-content/plugins/yeloni-free-exit-popup/wordpress/yetience-class.php on line 143