Evidence tržeb a platební terminály

Vzhledem k diskutovanému upuštění od stravenek se může stát platba pomocí platební karty podstatně důležitější zejména pro „obědové“ provozy, kde si dosud vystačili se stravenkami a hotovostí. Pro podniky, které nejsou spokojeny se současným řešením EET, případně jsou v provozu sezónně, takže ještě EET řešit nemusely, je následující souhrn některých řešení, které nabízejí výhody spojené s platbou kartou. 


KB – terminál

Pro příklad si vezměme Komerční Banku, která pro propagaci svého produktu zvolila microsite https://www.kbsmartpay.cz/ . Jejich nabídka je atraktivní z důvodu integrace EET pokladny přímo do platebního terminálu – je to tedy vhodné především pro menší provozy, kde se zadá částka a markuje se. Terminál tak dokáže přijmout platbu kartou a vydat k ní odpovídající účtenku, ale také zaregistrovat přijatou hotovost k EET, čímž plní všechny funkce, které obchodník očekává. Poplatek za platbu kartou není stanoven, banky jej tradičně stanovují jednotlivým obchodníkům individuálně dle obratu a dalších parametrů.

02 – eKasa

V tomto srovnání nelze opomenout O2 eKasu, jeden z nejprodávanějších a nejdiskutovanějších produktů na trhu. Díky spolupráci s německou společností (registrovanou v Irsku) Wirecard nabízí O2 poplatek 0,99 % a nadále dle obratu slevu na měsíční paušál eKasy, který patří v rámci trhu k nejvyšším (499 Kč bez DPH). Stačí překročit 50 tisíc, respektive 100 tisíc v obratu karet (249 Kč bez DPH / zcela zdarma).

Markeeta

Obdobně i Markeeta nabízí „poplatek od 0,9 %„, s dodáním terminálu k pokladně zdarma, na webu však neuvádí další podrobnosti k této nabídce, tedy jaký je poplatek pro obchodníka s minimálním obratem.

Terminál u Eshopu

Pokud řešíte platbu kartou pro eshop, je situace trochu odlišná, neboť při absenci prodejny/výdejny, případně placení na výdejně, není třeba fyzické zařízení pro EET / platby kartou. Stačí tedy vybrat některé z hotových řešení takzvaných procesorů plateb, například Comgate, kteří nabízí zpracování platby mnoha karetních operátorů a vlastních platebních systémů českých bank za 3 Kč + 0,99 %.


Závěrem bych jen podotkl, že řešení plateb kartou nabízí mnoho poskytovatelů EET, ale zdaleka ne každý. Protože jsou platby kartou mezi obyvateli (především hlavního města) stále populárnější, bude mnoho obchodníků nuceno o platebním terminálu uvažovat…


Warning: First parameter must either be an object or the name of an existing class in /data/web/virtuals/153340/virtual/www/wp-content/plugins/yeloni-free-exit-popup/wordpress/yetience-class.php on line 143