EET zdarma – jaké jsou možnosti?

Spousta lidí hledá řešení EET bezplatně. Lze polemizovat o tom, jestli je tento požadavek rozumný, neboť zadarmo „ani kuře nehrabe“ a v materialistickém světě má vše svoji cenu. Nicméně, každé zboží má svého kupce a tak i řešení pro EET jsou k dispozici zcela zdarma.


Do následujícího přehledu byly vybrány pouze systémy, které nejsou ve verzi zdarma omezeny celkovým/měsíčním/denním počtem účtenek (dokladů) a současně se nejedná o zkušební či časově omezené verze. Motivace jejich autorů (vždyť na tom nemůžou nic vydělat!) je různá a bude rozebrána níže, po přehledu jednotlivých řešení.

ProfiÚčtenka

Nejčastěji skloňovaný systém pro EET zdarma je Profi Účtenka od Cígler Software. Ve spolupráci s dalším jejich produktem, iDoklad, který je taktéž zdarma, může být řešení celého účetního řetězce pro drobnějšího podnikatele zdarma. Celá aplikace je jak na Android (mobil/tablet), tak pro iOS a také pro Windows 10 (Store), byť vzhled je optimalizovaný pro přenosná dotyková zařízení.

HelloCash

Z trochu jiného soudku je řešení HelloCash, které je primárně zaměřeno na spuštění skrz internetový prohlížeč, tedy klidně normálně z počítače. Disponují ale i aplikaci na Android/iOS. Zajímavostí je informace, že se jedná fakticky o hotové řešení převzaté z Rakouska (a aplikované i v Německu).

Kasa FIK

Aplikaci zdarma nabízí i Kasa FIK, která se primárně zaměřuje na distribuci hardwarových pokladen. Jejich aplikace zdarma (mají i placenou verzi) je zcela jednoduchá, typu „kalkulačka“ (zadá se jen cena a tiskne se účet).

Flexibee

Speciálním případem je účetní software Abra Flexibee, který má také integrovanou podporu EET a ve verzi pro jednoho uživatele (tedy například pro živnostníka) je v základu zdarma. Nicméně tento systém je opět vhodnější pro uživatele, který vydává drtivou většinu dokladů bezhotovostně (e-shop) a pouze menšinu v hotovosti (osobní prodej na prodejně / v kanceláři), neboť se jedná o počítačový systém a modul „Prodejní kasa“ je již zpoplatněn.

EET Plus

A posledním systémem, což ale nijak nesnižuje jeho kvality, je EET Plus. Jedná se o nezávisle vyvinutou aplikaci na Android, která umožňuje nejen tisk účtenek, ale i jejich odeslání na email, případně ruční přepsání kódu a následné zobrazení účtenky přes odkaz na webu – doména https://uctenka.xyz/.

A co je k tomu vede?

Jak bylo zmíněno v úvodu, motivace jednotlivých poskytovatelů EET je různá. Všem nelze upřít jistou míru altruismu, ale ten pravidelné aktualizace v následujících letech nezajistí. Náš pohled na věc je tento:

U Profi Účtenky jde o napojení na další systém iDoklad, který následně s propojením na Money S3/S4 podnikatelovy účetní již přináší příjmy.

HelloCash nabízí dvě vyšší verze s více funkcemi, které jsou již zpoplatněné měsíčním paušálem.

Kasa FIK vydělává na plné verzi SW a prodeji pokladen.

Abra Flexibee je účetní software, kde verze zdarma opět slouží k „nalákání“ klientů pro vyšší verze.

EET Plus vyvinul jeden člověk, který chtěl pomoci živnostníkům a doufá, že následný vývoj pokryje z dobrovolných příspěvků.

Jen pro jistotu musíme zmínit, že se nejedná o přehled všech dostupných řešení, která jsou dostupná zdarma. Nicméně ne všechna řešení jsou tak snadno dohledatelná po internetu, a mnohá řešení také fungují spíše na podnikové bázi, kdy jsou využity pouze mezi několika klienty, a jejich vývojáři nemají ani motivaci se víc propagovat a tedy se šířit dál.

Náš přehled dalších pokladních systémů nejen zdarma můžete nalézt ZDE.


Warning: First parameter must either be an object or the name of an existing class in /data/web/virtuals/153340/virtual/www/wp-content/plugins/yeloni-free-exit-popup/wordpress/yetience-class.php on line 143